Home › Jak ochronić swoje włosy przed wypadaniem - poznaj rozwiązania

Jak ochronić swoje włosy przed wypadaniem - poznaj rozwiązania

Pierwsze oznaki łysienia są przewaznie ignorowane. Znaczne wypadanie włosów spowodowane bywa złą pielęgnacją, niezbilansowanym odżywianiem a także niedoborem podstawowych mikroelementów, stresem czy porami roku. Na łysienie narażone są panie w ciąży i okresie poporodowym, co także ma związek z normowaniem się poziomu hormonów w organizmie. Zwykle w tego typu problemach panie sięgają po popularne środki wspomagające i regenerujące włosy. Nie pamiętają jednak o ograniczeniu prostowania włosów, suszenia, koloryzacji oraz prawidłowego pielęgnowania skóry głowy. Oczyszczona skóra lepiej przyjmuje te składniki zewnętrzne, mające przywrócić piękno włosów i aktywować ich porost w miejscach, gdzie utrata jest największa.

Niestety takie środki trzeba wmasowywać systematycznie przez kilka miesięcy, żeby efekt mógłbyć zauważalny.

A więc trzeba uzbroić się w cierpliwość i być skrupulatnym w działaniach, by zadowalać się bujną czupryną, lśniącymi, zdrowymi włosami od cebulki aż po same końce.Zanim na własną rękę zaczniemy testować tego typu preparaty należy upewnić się, że wyniki hormonów tarczycy, testosteronu, estrogenów, prolaktyny są w prawidłowym stanie i nie ma dodatkowych stanów chorobowych, jakich oznaką bywa łysienie.

Należy pamiętać o regulowaniu poziomu pierwiastków od środka, korzystając z leków na łysienie zaleconych przez dermatologa.

O ile kontrolowanie stylu życia, posiłków, wspomagania i mniej stresowe życie pozwalają zminimalizować utratę włosów spowodowane tymi czynnikami, to w odniesieniu do poważnych zmian chorobowych konieczne są rozpoznanie i terapie specjalistyczne. Może ono okazać się czasochłonne i niezbyt proste..