Home › Jak przygotować się na wyjazd w góry?

Jak przygotować się na wyjazd w góry?

Gdy zbliża się czas wakacji, wielu z nas zaczyna rozmyślać, dokąd najlepiej wyjechać na urlop. Dobrym pomysłem na urlop zarówno z najbliższymi, jak i z partnerem jest wyjazd w góry. Jak się do niego prawidłowo przygotować? Najważniejszym elementem bagażu, jaki planujemy zabrać w góry powinny być bez wątpienia górskie buty. To od nich zależy, w jakim stanie nasze nogi zakończą wyjazd. W góry najlepiej nie powinno się zabierać nowych traperów.

Może się okazać, że uciskają stopy i na dłuższą metę nie są wcale zbyt wygodne.

Jeżeli nie posiadasz odpowiednich obuwia na wycieczkę w góry, wybierz się na zakupy z odpowiednim wyprzedzeniem. Będziesz miał czas, żeby rozchodzić nowe buty. Na górskiej wycieczce z pewnością przyda się dobrze dopasowany plecak. Powinien posiadać regulację szelek.

To sprawi, że kręgosłup nie będzie za bardzo obciążony. Szelki powinny być też dość szerokie, żeby nie wpijały się w ramiona. Gdy wyruszasz na górski szlak, warto mieć na uwadze, że pogoda na górskich szczytach w jednej chwili może się zmienić. W plecaku należy mieć uszykowane ubrania na zmianę pogody. Niezbędne będą ubrania na wypadek deszczu.

Przyda się spory przeciwdeszczowy płaszcz. Niezależnie od pogody w chwili wyjścia w trasę, warto wziąć ze sobą coś grubszego oraz nakrycie głowy. Równie ważne jest chronienie głowy przed słońcem, jak i wiatrem. Na górską wyprawę koniecznie przygotuj lekkie, pożywne jedzenie oraz zapas płynów. W każdej chwili możesz zgłodnieć. To niesamowicie ważne, aby po drodze nie paść z głodu.

.