Home › Jak sprzedawać na facebooku

Jak sprzedawać na facebooku

Sporo sprzedawców robi niemały błąd. Przedstawiając produkt opisują zalety, które ich zdaniem są ważne, a nie klienta.

Trzeba, więc zatroszczyć się o dokładną analizę wymogów klienta, która zawiera wypytywanie oraz próbę analizy jego wyznaczników mających wpływ na podjęcie decyzji o zakupie.

Ponad wszystko chodzi o pokazanie potencjalnemu kupującemu, że konkretny produkt zmieni jegofunkcjonowanie. Powinno się też zatroszczyć, by klient odczuwał szczęście z powodu zakupu i był świadomy, że dobrze wydał pieniądze. Starając się ukazać produkt, sprzedawcy muszą pamiętać o dobraniu przekazu do najważniejszych wymagań klienta jak i jego pragnień.

Wielu ludzi nie namówią deklaracje o niskiej cenie, lecz marka jak i popularność konkretnego produktu. W rezultacie każdy pragnie być dobrze widziany w oczach przyjaciół. Co więcej każdy sprzedawca powinien nie tyle koncentrować się na atrybutach produktu, lecz na tym, do czego klient ma możliwość go wykorzystać. żadnej osoby nie ciekawi, czym jest konkretna rzecz, lecz co może dla niego zrobić bądź co uefektywnić. Ze względu na to klient potraktuje zakup bardziej entuzjastycznie a sprzedawca w jego oczach będzie wiarygodniejszy. Przedstawiając dany produkt warto również uwidocznić korzyści, jakie kupujący uzyska i straty, jeżeli tego nie uczyni. Warto więc zadbać by w oczach klienta produkt był cieszący się wzięciem, a sprzedawca ma jego ostatnie sztuki, które za chwile się rozejdą. Dzięki tej prostej sztuczce klient zacznie pragnąć zakupu i nie będzie próbował poddawać go głębszej analizie.Wieńcząc transakcje powinno się zadbać, by nie oferować za dużo czasu na przemyślenie.

Z tej racji warto być konsekwentnym i dać klientowi poczucie dokonania najlepszego wyboru..
Autor: Wms program magazynowy