Home › Jesteś w ciąży zobacz jak warto o nią dbać

Jesteś w ciąży zobacz jak warto o nią dbać

Pani w błogosławionym stanie powinna dbać o siebie szczególnie, bo pielęgnuje o dwa życia jednocześnie. Wiąże się to nie tylko z zabiegam medycznymi, ale przede wszystkim ze dobrym odżywianiem. Poza aktywnością, kontrolą u lekarza, menu jest głównym fragmentem dbania o zdrowie. Podstawą diety kobiety w ciąży jest obliczenie posiłków. Regułę, aby jeść za dwoje trzeba odrzucić już na wstępie, ponieważ jedyne, do czego poprowadzi to nadmiar kilogramów.
Ważne jest dostarczanie składników niezbędnych matce oraz dziecku, czyli witamin, minerałów, składników zdrowotnych. Konieczne jest spożywanie warzyw oraz owoców.

Najbardziej ważne są warzywa, w których istnieją wszelkie potrzebne składniki. Aby nie było nudno, warzywa warto jest warzyć na parze, dzięki czemu są miękkie, korzystniejsze, łatwe do przyswojenia i zdrowe.

Tak samo poprawnie, korzystnie sprawdzają się surówki z surowych warzyw, jednak trzeba je przed użyciem bardzo dokładnie umyć pod zimną wodą.

Należy kupować warzywa na targach i z ekologicznych upraw, przez co ma się lepszą pewność, że rośliny nie są pryskane szkodliwymi substancjami.

Poza warzywami i owocami bardzo istotne jest jedzenie mięsa oraz nabiału.

Jeśli nie jest się wegetarianką, ograniczenie mięsa do niewielkiej ilości nie jest najlepsze.

Ma ono dużo żelaza, niezbędnego kobietom w ciąży. Wraz z ewolucją dziecka zmniejsza się jego ilość w organizmie matki, co może doprowadzić do anemii. Żeby jej zapobiec należy dodawać niezbędny składnikdodatek w daniu. Czerwone mięso dodaje dużo żelaza, lecz powinno być jadane jedynie raz na miesiąc. Zdecydowanie lepsze dla zdrowia i stanu organizmu jest mięso z drobiu, grillowane lub gotowane.
.
Strona: Flores Club de Mar

Zobacz:
Modne swetry dodadzą urody paniom
Odcienie i dodatki w pokoju dzieci
Jak zrzucić zbędne kilogramy po ciąży?
Urozmaicony wypoczynek we Wrocławiu
Pragniesz mieć sprawne auto? Odwiedź profesjonalną stację diagnostyczną!
Zapraszamy do Radomia