Home › Naprawa zepsutych klawiatur do laptpa

Naprawa zepsutych klawiatur do laptpa

O sprzęt, którym to jest laptop należy dbać a w owym czasie może nam służyć dłużej. W tym przypadku nie chodzi wyłącznie o ochronę przed uderzeniem, upadkiem, jakkolwiek też o jego czystość. To niejako zaświadcza o użytkowniku takiego peceta. To co jest tutaj wyraziste to fakt, że w największym stopniu są w tym przypadku eksploatowane klawisze do laptopa, a wobec tego ogólnie cała klawiatura. Warto tutaj w pewnych momentach poświęcić parę chwil na wyczyszczenie wszystkich klawiszy. Wydaje się to dość prostym zadaniem, jednakowoż jednak należałoby tutaj skorzystać z kilku rad. Wiadomym jest, że do tego celu należy się posłużyć jakimkolwiek płynem. Wodę się poniekąd odradza, po za tym trzeba pamiętać o tym, ażeby takiej klawiatury nie zalać. W tym celu najpoprawniej posłużyć się małym pędzelkiem. Ma prawo to być pędzelek z farbek, czy nawet jakiś z kosmetyczki, niemniej jednak oczywiście uprzednio oczyszczony.

Włosie takiego pędzelka wypada nasączyć i najpoprawniej w tym celu posłużyć się stereotypowym zmywaczem do paznokci na bazie acetonu.

Takie klawisze do laptopa są w stanie się pobrudzić od palców, nawet jeżeli utrzymuje się higienę dłoni, a poza tym będą się pylić, jeśli na przykład nie przykryjemy ich tkaniną czy folią. Wtedy to trzeba skorzystać z suchej, lub odrobinę wilgotnej ściereczki, iżby usunąć zabrudzenia, kurz w szczególności.

Następnie wspomnianym nasączonym pędzelkiem oczyszczamy każdy klawisz oraz wszelkie pozostałe zakątki. Po tym warto jeszcze czystą, suchą szmatką wypolerować każdy klawisz. Pędzelek jest tu o tyle potrzebny, że wolno nim dotrzeć do miejsc, gdzie ściereczką nie damy rady. Aceton oraz polerka spowodują, że klawiatura będzie czyściutka, zdobędziemy przy tym połysk, wyrazistość klawiszy i będzie ona wyglądać jak pionierska. .


Źródło: düğmeler