Home › Tania wycieczka do Izraela

Tania wycieczka do Izraela

Większość Polaków, nie tylko Chrześcijan, chętnie zobaczyłaby Ziemię Świętą. Nic w tym zaskakującego, jest to fascynujący rewir, mający bardzo dużo zabytków. Sam Izrael a także jego stolica, Tel Awiw, również oferują masę wrażeń.

Jeśli pragniesz udać się do tego państwa i nie wydać majątku, powinieneś wiedzieć, jak właściwie zorganizować swoją wyprawę. Tanie linie samolotowe już od kilku lat oferują interesujące opcje podróży do Tel Awiwu.

Lecz w rozróżnieniu od terminu, opłata za taką samą wycieczkę może być inna. W ogóle nie opłaca się jechać do Izraela w lipcu i sierpniu - wówczas temperatura jest bardzo wysoka a koszty lotów wywindowane. Najlepsza pogoda gości tam od marca aż do czerwca, wówczas jednak ceny lotów również nie są zbyt niskie. Z kolei w październiku zaczyna się sezon deszczowy, wtedy można polecieć do Izraela za 200 złotych w dwie strony.

Mimo opadów, temperatura wciąż jest wyższa niż 20 stopni, a opady nie trwają cały czas.

Żeby ze stolicy dostać się do Ziemi Świętej możemy użyć tak samo pociągu oraz busa. Warto zatrzymać się w Tel Awiwie, a w ramach wycieczki zobaczyć to historyczne miejsce.

Jest to metoda znacznie bezpieczniejsza, jeśli ktoś boi się przebywać w okolicach strefy Gazy.

Izrael to fascynujący, historyczny kraj, który może zaoferować nam pełno wrażeń, nie tylko dla ludzi religijnych. W Tel Awiwie możemy udać się na plaże, skorzystać z wycieczki do Jaffy, skosztować przepysznej, lokalnej kuchni. Ziemia Święta znajduje się parę godzin jazdy od stolicy, samą przeprawę odbywamy drogą lądową - pociągiem albo autobusem. Jerozolima jest miejscem całkiem bezpiecznym, jednak w trakcie dwutygodniowej wycieczki, warto na dłużej zatrzymać się w Tel Awiwie.
.