Home › Te środki umożliwiają zlikwidowanie nadwagi skutecznie

Te środki umożliwiają zlikwidowanie nadwagi skutecznie

Jagody acai spotkać można jedynie w lasach Amazonii. Ich działanie prozdrowotne oraz odchudzające znane są ludziom na całym globie.

Niewątpliwie przywiezienie tych wrażliwych owoców do naszego kraju nie jest realne, stąd skutecznie zastępuje się je suplementami na bazie acai, bądź ich sokiem.

Jakie właściwości posiada?Rozważania na temat soku z owoców acai dowiodły i potwierdziły mnóstwo właściwości tego owocu. Przede wszystkim odnoszą się one przeciwdziałaniu wielu chorób, ale i działanie pomocnicze w ich leczeniu.

Rzecz jasna najbardziej słyną ze wspomagania redukcji tkanki tłuszczowej.

Sok z acai zawiera 12 polifenoli, które odpowiedzialne są między innymi za funkcjonowanie układu krwionośnego człowieka. W takim razie pozwalają uniknąć zawału serca, choroby wieńcowej, miażdżycy.

Antyoksydanty, które również znaleźć można w jagodach opóźniają przebieg starzenia i walczą z wolnymi rodnikami.

Znajduje się tam więcej, niż w uważanych za lidera winogronach.

W jagodach odnaleziono 29 kwasów nienasyconych, łącznie z Omega 6 i Omega 9 – pozwalają one redukować zły cholesterol. Dla czynnych fizycznie jagody również mają znaczenie.

Mieszczą bowiem mnóstwo aminokwasów – wpływają na jakość i moc mięśni.

Białko wpływa prócz tego na wygląd skóry, włosów i paznokci. Dodatkowo sok podnosi energię. Składniki owoców acai mają też wpływ na zmniejszenie ryzyka uaktywnienia chorób nowotworowych, choroby Alzheimera, osteoporozy i mnóstwa innych schorzeń. Przymiotów jagód jest sporo. Warto dodać do dotychczasowej diety te dobroczynne owoce, w różnej formie, żeby chwalić się nie tylko zdrowiem, siłą, sprawnością lecz także szczupłą sylwetką.

Tubylcy z Ameryki Południowej wykorzystują acai od stuleci i cieszą się długim życiem, zdrowiem i atrakcyjnym wyglądem..